Choď na obsah Choď na menu
 


RPG a pravidlá

RPG

 

RPG ( role playing game - v podstate hra kde sa hrá rola ) sa zaoberajú fikciou. Figurujete v nich ako postavy (ľudia), ktoré majú svoj osobitý svet, svoje potreby a svoj život. Ale iné je to v tom, že ten život sa má odlišovať od vášho súkromného života. Máte tu fungovať ako nejaká postava, ktorá existuje v čarodejníckom svete. Správať sa ako čarodejník, rozprávať tak a snažiť sa ním stať (na stránke). Existuje veľa RPG (Role Playing Game) stránok a tu sa hráme na čarodejnícky svet. Prváci to majú najťažšie, neovládajú ešte kúzla, nevyznajú sa tu a často sa aj stratia. Od toho sú tu však prefekti, vedúci fakúlt a môj klub aby im pomohli. Každý z nás hrá roleplay a snaží sa, aby jeho postava vyzerala čo najreálnejšie

 

 

Ako hrať RPG
Hrať RPG nie je ťažké, je len nutné zapojiť trochu fantázie. Od klasického chatovania sa odlišuje len tým, že medzi hviezdičky píšete, čo robíte. Píšete v tretej osobe prítomného času.
Napríklad. *Vojde do záhrady a poobzerá sa*
Môžete to spojiť aj s hovorenou rečou.
Ginny: *Vojde do Chrabromilskej spoločenskej miestnosti a zamáva svojej kamarátke* Ahoj Hermiona, ako sa máš?
Hermiona: *usmeje sa rozbehne k nej* Ahoj ako dlho som ťa len nevidela *zastrčí si za ucho neposlušnú ofinu*

 Chyby RPG
1. Treba si uvedomiť, že nikto nie je dokonalý. Nikto nie je najlepší vo všetkom. Študenti si musia uvedomiť, že na škole sú preto aby sa učili a ich schopnosti by mali časom rásť. Nemôže sa prvák tváriť, že je lepší čarodejník ako profesor. A ani dospelý čarodejníci nemôžu byť úžasný vo všetkom. Ani v reálnom svete nemá človek talent na všetko.
 
2. Každá RPG postava tak ako aj každý človek v reály má raz náladu lepšiu, inokedy horšiu. Nikto nie je stále usmiaty alebo naopak stále v ťažkej depresii. Správanie vašej RPG postavy a jej nálada väčšinou odzrkadľuje vaše pocity, nutné je ale si uvedomiť, že toto nie je miesto, kde by ste si mali vybíjať frustráciu alebo sem chodiť stále v depresii a prenášať ju aj na iných. Toto je miesto, kde by ste sa mali uvoľniť a zažiť niečo pekné.
 
3. Nesnažte sa na seba za každú cenu upútať pozornosť, či už tým, že si spôsobíte zranenia alebo budete na seba za každú cenu upozorňovať iným spôsobom. Radšej si hľadajte priateľov iným spôsobom, je to určite lepšie ako iných ľudí obťažovať tým, že vám budú musieť pomáhať, pretože sa zraníte.
 
4. Každý svet má isté hierarchické usporiadanie a snažte sa preto podľa toho správať. Ani v škole nezdravíte učiteľa ahoj. Preto prejavte profesorom a starším čarodejníkom patričnú úctu.
 
5. Nezasahujte do RPG iných ľudí ak je rozbehnuté a vaša prítomnosť by mohla pôsobiť len rušivo. Radšej sa zdržte a len ho sledujte. Nezasahujte do vecí, ktoré sa vás netýkajú. Ani na ulici, neprídete k páru riešiacemu svoj problém a nezačnete zasahovať. Preto to nerobte ani tu.
 
6. Nehrajte RPG za iných ľudí. Ovládať môžete len svoju postavu. Dajte ľuďom pri RPG šancu reagovať.

 

PRAVIDLA

 

 Pravidlá Rokfortu sa vám možno všetky nebudú páčiť, ale musíte ich dodržiavať inak môže dôjsť aj k vášmu vylúčeniu

 

1. Každý človek sa môže registrovať iba raz. Ak sa zistí, že má vytvorených viac kont, všetky budú vymazané.

 

2. Žiaci aj kvalifikovaní čarodejníci sú si rovní. Nikto sa nad nikoho nesmie vyvyšovať a nikto nikoho nesmie ponižovať. Každý má právo vyjadriť svoj názor. Dôležitý je však spôsob akým ho vyjadríte. Nikto sa nesmie vyhrážať druhému, tiež ho nesmie urážať. (Toto pravidlo si však nevysvetľujte tak, že si tu môžete robiť čo chcete. Ak vám raz dospelý čarodejník niečo zakáže, ste povinný to rešpektovať. Ak to však považujete buď za ponižujúce, nevhodné alebo nespravodlivé, máte právo sa ozvať a sťažovať a to na ministerstve mágie, vedúcemu svojej fakulty, či riaditeľke školy).

3. Zakazuje sa používať nadávky na každom mieste školy, ministerstva či iných častí tohto sveta.

4. Žiaci/kvalifikovaný nesmú na žiadnom mieste školy poslať link (adresu inej stránky/url/odkaz) bez povolenia riaditeľky, ministra mágie alebo vedúceho fakulty.

5. Zapĺňanie chatov opakujúcimi sa alebo nezmyselnými správami a nadmerným množstvom smajlíkov (podľa úsudku kompetentných osôb) je zakázané.

6. Na všetkých chatoch školy je zakázané písať si o záležitostiach iných stránok s tematikou Harry Potter rpg (napr. či ste odovzdali kvízy, poslali domáce úlohy, atď.).

7. Na všetkých chatoch školy je ZAKÁZANÉ POSIELAŤ ODKAZY NA INÉ STRÁNKY s tematikou Harry Potter RPG!
 

8. Je nutné na škole dodržiavať RPG pravidlá a hrať RPG