Choď na obsah Choď na menu
 


4. Poschodie

Knižnica

Rozsiahla zbierka najrôznejších kníh o mágií. V zakázanej časti sa nachádzajú aj knihy čiernej mágie. Rokfortskou knihovníčkou je Irma Pinceová, veľmi prísna, náchylná na písanie do kníh a jedenie v knižnici.

V školskej knižnici nájdeš "študentov" a "učiteľov", ktorí sa preháňajú uličkami regálov s kopou kníh. Regálov je asi 60 a v každom regáli  je medzi dvoma stolík so stoličkami. Tam sa študenti a učitelia môžu potichu učiť a čítať.

images4.jpg

Nemocničné krídlo

Nemocničné krídlo zodpovedá za zdravie našich študentov. Madam Pomfreyová si vie zjednať kľud a poriadok na ošetrovni, preto ju nenahnevajte a poslúchajte. Ošetrovňa v Rokfortskej škole je prevádzkovaná Madam „Poppy“ Pomfreyovou, hospodárka školy. Študenti a pravdepodobne zamestnanci, ktorí utrpeli nehodu a úraz v priebehu školského roka sú zasielaný rovno na ošetrovňu pre liečbu, a je len šesť návštev naraz pre jednu osobu. Na ošetrovni sa dá dobre zaoberať všetkými druhmi magických a svetských zraneniach, od zlomených končatín až po obnoviteľné stratené kosti. Len v najťažších prípadoch sú pacienti odoslaný do nemocnice Sv. Munga pre čarovné choroby a úrazy pre ďalšie spracovanie.

hospital-wing-film.jpg